Prázdniny ubiehajú tak rýchlo! Najmä deťom, ktoré od septembra prvýkrát zasadnú do školských lavíc. Už spolu odrátavate dni?

Pripravte sa na školu postupne a hravo. Každý deň v auguste čaká vášho budúceho prváčika úloha zameraná na rozvoj jazyka. Spoločne precvičíte gramatiku, rozprávanie príbehov, slabikovanie, hľadanie rýmov, určovanie prvého písmenka, slovnú zásobu, sluchovú pamäť, jazyk, tvorbu viet, porozumenie predložiek aj hľadanie nezmyslov vo vete.

Úlohy sú vytvorené tak, aby ich budúci prvák zvládol. Ak by mu niektorá z úloh robila ťažkosti, jej riešenie mu môžete uľahčiť:

  • vysvetlite ju inými slovami,
  • použite názorný príklad, aby bolo jasnejšie, čo sa od neho očakáva,
  • zjednodušte čiastkové úlohy.

Pridajte si akýkoľvek hravý alebo motivačný prvok, ktorý viete, že má váš drobec rád. Zapojte zvyšok rodiny – súrodencov, starých rodičov, kamarátov. Ak to úloha dovoľuje, striedajte sa. A pokojne dovoľte dieťaťu vymyslieť (podobnú) úlohu aj vám 🙂

Veľa šťastia a pekný zvyšok leta. V septembri začínajú nové dobrodružstvá.

Tip: Deti rady vidia, čo už zvládli! Vyčiarknutie úlohy alebo jej prelepenie obľúbenou nálepkou budú dôkazom, že to dokázali.

Tip 2: Chladnička je skvelé miesto, ktoré je stále na očiach 🙂

Tip 3: Pridajte trošku tajomnosti! Stiahnite si kartičky s úlohami, vystrihnite, poskladajte, uložte do krabice a žrebujte každý nový deň.

PlagátKartičky